TRYB JASNY/CIEMNY

Dirty Dancing - tanecznym filmem wszech czasów?

W sondzie, którą organizowałam chwilę temu, najwięcej głosów otrzymał film "Dirty Dancing", a na drugim miejscu uplasował się "Czarny Łabędź", który wkrótce będzie miał tutaj swoje 5 minut.

"Dirty Dancing" jest filmem, który lekko ukazuje wakacyjne oblicze tańca towarzyskiego, praktykowanego przez wczasowiczów hotelu, pod bacznym okiem przystojnego instruktora Jonny'ego - w roli Patrick Swayze.
Chyba wszyscy doskonale znają tą historię, w której młoda dziewczyna "Baby" (Jennifer Grey), zaczyna swoją przygodę z tańcem i jednocześnie z wzajemnością zakochuje się we wspomnianym tancerzu.

Film jest przyjemny, można go oglądać parę razy i się nie nudzi. Ponadto został wybrany przez Brytyjczyków ulubionym filmem wszech czasów.


Finałowy taniec z filmu

 

Główni aktorzy:Patrick Swayze 
(ur. 18 sierpnia 1952 , zm. 14 września 2009) – amerykański aktor filmowy, tancerz, piosenkarz i choreograf.

Tańca uczył się w Houston Jazz Ballet Company, Harkness Ballet Theater School, Joffrey Ballet School w Nowym Jorku oraz Eliot Feld Ballet Company. 

W wieku osiemnastu lat zadebiutował na scenie jako książę zakochany w Królewnie Śnieżce w spektaklu Disneyland na paradzie (Disneyland on Parade).


 

Jennifer Grey 
(ur. 26 marca 1960) – amerykańska aktorka. Ukończyła studia aktorskie na prestiżowej uczelni Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku.Modnie w stylu Baby i białe trampki, które zrobiły furorę
Stanowczo można zaliczyć ten film do klasyki tanecznego kina. W czasach obecnych, gdzie w filmach o tańcu stawia się głównie na pokazanie świetnej techniki, skomplikowanych choreografii i trudnych elementów tanecznych, ten film jest bardzo przyjemnym i pełnym uczuć obrazem tańca płynącego prosto z serca i miłości obojga ludzi. 

Komentarze

 1. Ja kocham ten film. Oglądam go od kilkunastu lat, ale tylko latem, po deszczu. Wtedy pasuje mi najlepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ten film, za każdym razem kiedy go oglądam mam dreszcze i się wzruszam. Nie dziwie się, że wygrał :D

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam ten film! romantyczny ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam go kilka razy, teraz już mnie nudzi, ale kiedyś go uwielbiałam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Taniec Smaku