TRYB JASNY/CIEMNY

#2: KatowiceMam czasem potrzebę pochodzenia od tak po mieście. Wejścia w nieznane uliczki, zobaczenia nowych budynków, kamienic, zdobionych bram i knajpek. Najlepiej wziąć ze sobą dobrego towarzysza i zacząć, idąc po prostu przed siebie, bez celu. Cel sam się znajdzie.


Katowice to nie jest miasto pełne zabytków, nie ma szerokiej gamy, kolorowych witryn sklepowych i tłumu turystów przepychających się w drzwiach kolejnej kawiarni. Jak dla mnie jest spokojnie. Ludzie są spokojni. Obserwatorzy. 
Miasto to, ma swój specyficzny klimat. Najbardziej lubię patrzeć na stare kamienice, jakby zużyte od życia i proszące o zaopiekowanie się nimi.

Znalazłyśmy również z A. sporo ciekawych knajpek i oczywiście musiałyśmy jedną zaszczycić swoją obecnością. Padło na taką z hiszpańskimi specjałami, tapas bar, to na razie dla rozeznania, bo u nas był czas na kawę ;) Jeszcze przede mną dużo odwiedzin, różnych miejsc, także pora wziąć nogi za pas i ruszyć w wyprawę, taką po mieście, oczyszczającą z pośpiechu, z aparatem w ręce i przyjacielem pod ręką :)
Komentarze

 1. znam te okolice, byłam już kiedyś i na pewno jeszcze wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy byłam w Katowicach to miasto przytłoczyło mnie brzydotą i strasznie ponurym klimatem. Na Twoich zdjęciach widać jednak jego pozytywy ;) Muszę się wybrać tam jeszcze raz, by zmienić nastawienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niektóre miasta trzeba się bardziej zagłębić, nie wystarcza powierzchowne spojrzenie ;))

   Usuń
 3. Katowice się zmieniają - moze w końcu będzie pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja Katowice znam słabo, ale faktycznie kojarzą się raczej ponuro..Twoje zdjęcie pokazują, że wcale tak nie jest ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie, że miasto się zmienia i nie jest już takie szare i brudne jak kiedyś:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Taniec Smaku