TRYB JASNY/CIEMNY

Co z tym hip hopem? Warsztaty.


Mam takie przekonanie, że hip hop to styl tańca, który wyciąga z człowieka jego prawdziwe oblicze i cechy, które w nim pokutują. Obserwuję wiele rzeczy, jak głębokie zaangażowanie w dany ruch,  nieśmiałość, niepokój, totalne wyluzowanie, wyższość, czy najczęściej przyjemność.
Tańcem można wyrazić tak wiele rzeczy i historii, ile jest utworów muzycznych, które pobudzą naszą wyobraźnię do działania. Takie zajęcie, to dla mnie wyższy poziom integracji człowieka i sposób na samorealizację. Liczysz się Ty i to, jak według Ciebie, będzie wyglądać dana choreografia.
W ostatni weekend w Tarnowie odbyły się warsztaty z hip hopu w studiu tańca „Hit”. Poprowadzone zostały przez Ewę Radzik, która jest niebywale zaangażowana w swoją pracę i rzadko można spotkać osobę, tak do głębi pochłoniętą tym co robi. Jej choreografie bazują na świetnym zgraniu ciała, duszy i muzyki. To instruktorka, która zarazi miłością do hip hopu każdego, kto stawi się na jej zajęcia. Ja jakoś ciągle wracam :)


Pracowaliśmy nad dosyć mocnym i wyrazistym kawałkiem, w charakterze prawdziwego hip hopu, który jest dla mnie najciekawszy. Istnieje bowiem wiele odłamów tego stylu, a mnie do gustu jeszcze przypada: new style, locking, ragga, , krumping, street dance.

To tyle z mojej strony, może kogoś zachęciłam do spróbowania swoich sił w tym tańcu. Większość ludzi, która pójdzie w tym kierunku, niejako wsiąka w tą specyficzną kulturę. We mnie też coś zostało, niekoniecznie dres i boombox na ramieniu, ale może wewnętrzny luz :P


Komentarze

 1. Jakoś hip-hop mnie nie ciągnie;).

  OdpowiedzUsuń
 2. A która to ty jesteś:)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat robiłam zdjęcia, mi nie miał kto zrobić :P

   Usuń
 3. ojj hip-hop tez mnie nie kreci....

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze kiedy widzę kogoś kto tańczy hip-hop czuje taką "wolność".
  Rzeczywiście ludzie, którzy to robią mają w sobie jakiś luz. Czasami wydaje mi się, że nawet mają większy dystans do siebie i nie boją pokazywać się tego co potrafią. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chodziłam na hip hop, ale zdecydowanie lepiej się czuję w tańcu towarzyskim, albo ladies style :) Warsztaty, zawsze uwielbiałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie się ogląda ludzi tańczących w stylu hh i cieszy to, że ciągle znajdują się nowi fascynaci tym stylem tańca:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Taniec Smaku